A modern vinyl padló fürdőbe is telepíthető, ami jó hír azoknak, akik ezen helyiség felújítása előtt állnak. Mondani sem kell, hogy egy klasszikus fürdőszoba felújítás nagyon drága lehet. A régi csempék eltávolítása és az új aljzat elkészítése új csempékkel nagyon összetett és költséges munka, ami gyakorlat által szerzett szakmai tudást és képzett szakmunkásokat igényel. Ha egyedül is megbirkózol az esztétikus vinyl padló lerakásával, jelentősen spórolhatsz a felújítási költségeken.
Az, hogy ragasztós vagy klikkes vinyl padlót választasz, a preferenciáidtól és személyes körülményeidtől függ. Bármelyik megoldás mellett is döntesz, a fürdőszobában mindig ügyelj a gondos tömítésre! A víz ugyanis megtalálja az útját. A kritikus pontok mindig a falak, zuhanyzók vagy más alkatrészek illesztései és átmenetei. Ezért a vinyl padló szakszerű tömítése elengedhetetlen a vízbehatolásból eredő költséges károk megelőzése érdekében. Ha kétségeid vannak a munka valamelyik aspektusával kapcsolatban, mindig fordulj szakemberhez!
Használtál már gipszkartonhoz hasonló faalapú anyagokat, például OSB-lapot a fürdőszobádban? Akkor tudod, hogy teljes felületű tömítést kell alkalmazni a padlón és a víznek csak mérsékelten is kitett falakon. Ez biztosítja, hogy semmi ne menjen tönkre, még akkor sem, ha a helyiségben áll a víz, vagy a szilikon tömítés tönkremegy. A közvetlenül nedves részeken, mint amilyen a zuhanyzó vagy a fürdőkád, különösen óvatosnak kell lenned. Ahhoz, hogy a vinyl padló fürdőbe biztonságosan működjön, bizonyított anyagszerkezetre van szükség.
Mire fektethető a vinyl burkolat?
Szeretnéd, ha klikkes vagy ragasztós vinyl burkolat kerülne a fürdőszobádba? Ez a két rendszer nagyon jól működik, még a mérsékelten erős vízhatásnak kitett területeken is. Természetesen csak akkor, ha teljesen vízálló vinyl burkolat mellett döntesz. A klikkes vagy ragasztós vinyl lerakása előtt először az aljzat szakszerű tömítéséről kell gondoskodni. A megfelelő szilikonos élzárás távol tartja a vizet, de nem örökre. A szilikonos fugázás ugyanis olyan lépés, amit bizonyos időközönként meg kell újítani.
A fürdőszobában lévő vinyl burkolat esetében csak akkor kell a meglévő aljzatot kisimítani, ha az nem elég sima. Gyakran a jól lerakott régi csempéket is használhatod aljzatként, a megfelelő módszerrel kombinálva. Érdemes megfontolni, hogy ne csak a padlóra, hanem a falakra is vinyl burkolat kerüljön a csempe helyett. Esztétikai okokból, a legtöbben ugyanazt a dekorációt szeretnék a padlón és a falon is látni. A padlóhoz hasonlóan, a falfelületeknek is simának kell lenniük. A vinyl nem bocsát meg semmilyen egyenetlenséget, még a falon sem.
A padlótól eltérően, a falakat nem feltétlenül kell kisimítani. Milyen felületekre alkalmazhatod ezt a burkolatot? Nedvszívó és nem nedvszívó aljzatokra, lakkozott- vagy kerámia felületekre, vakolatra, festésre, tapétára, régi burkolatra és fémre is kerülhet vinyl burkolat. Mindaddig, amíg a fürdőszobában teljesen vízálló vinylt használsz, nem számíthatsz problémákra. Nehézségek adódhatnak a nem megfelelő tömítésből, tapadásból vagy felületekből, de ez nem az anyag hibája.